Административ комиссиянең чираттагы утырышы булды.

2024 елның 22 октябре, сишәмбе

2024 елның 21 октябрендә шәһәр Башкарма комитеты җитәкчесе Рәхимов Илдар Фаил улы рәислегендә административ комиссиянең чираттагы утырышы булды.

Утырышта 8 беркетмә каралды, шулардан:

«Җирлекләр һәм шәһәр округлары территорияләрен төзекләндерүнең муниципаль кагыйдәләрен, калдыклар белән эш итүнең муниципаль кагыйдәләрен бозу» Татарстан Республикасы Административ хокук бозулар кодексының 3.6 маддәсе буенча – 5 беркетмә;

«Транспорт чараларын яшелләндерелгән территорияләрдә, балалар һәм спорт мәйданчыкларында, хайваннарны йөртү мәйданчыкларында, шулай ук йорт яны территориясендә урнашкан хуҗалык мәйданчыкларында урнаштыру» Татарстан Республикасы КоАПның 3.17 маддәсе буенча - 3 беркетмә.

Административ хокук бозуларны профилактикалау максатларында Татарстан Республикасы Чистай муниципаль районы административ комиссиясе хәбәр итә:

административ хокук бозулар турында Татарстан Республикасы Кодексының 3.6 статьясы нигезендә:

1. Әлеге Кодексның 3.6 статьясында каралган очраклардан тыш, Җирлекләр һәм шәһәр округлары территорияләрен төзекләндерүнең муниципаль кагыйдәләрен, калдыклар белән эш итүнең муниципаль кагыйдәләрен бозу –

гражданнарга ике меңнән өч мең биш йөз сумга кадәр; вазыйфаи затларга – унбиш меңнән утыз мең сумга кадәр; юридик затларга – ике йөз меңнән биш йөз мең сумга кадәр административ штраф салуга китерә.

2. Ел дәвамында кабат башкарылган шул ук гамәлләр, –

гражданнарга – өч мең биш йөздән биш мең сумга кадәр; вазыйфаи затларга – утыз меңнән илле мең сумга кадәр; юридик затларга-биш йөз меңнән бер миллион сумга кадәр административ штраф салуга китерәләр.

Чистай муниципаль районының административ комиссиясе муниципаль район территориясендә тышкы төзекләндерү, чисталык һәм тәртип кагыйдәләрен үтәү кирәклеге турында искә төшерә!

Төзекләндерү кагыйдәләре белән сез сайтта таныша аласыз http://chistopol.tatarstan.ru., административ комиссия бүлегендә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: