Чистайда 170 канализация люгын ремонтларга кирәк.

2024 елның 25 июне, сишәмбе

Эшләрне кыска вакыт эчендә башкаруны Чистай районы башкарма комитеты җитәкчесе Эдуард Хәсәнов таләп итте.

Чистай муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесе Эдуард Хәсәнов үткәргән эшлекле киңәшмәдә катнашучылар өчен тиешле булмаган канализация люклары һәм коелары фикер алышу предметы булды. Анда шәһәр прокуроры Тимур Дияров, Чистай районара тикшерү бүлеге җитәкчесе Дамир Сабирҗанов, башкарма комитет хезмәткәрләре, ресурслар белән тәэмин итүче оешма җитәкчеләре, торак-коммуналь хуҗалык вәкилләре, хокук тәртибен саклау җәмәгать пунктлары вәкилләре катнашты.

Киңәшмәдә билгеләп үтелгәнчә, рейд барышында ачыкланган һәм социаль челтәрләрдә тиешле хәлдә булмаган мөрәҗәгатьләрнең 58е ремонтланган. Ләкин тагын 170 люкны тиешле хәлгә китерергә кала. Күп фатирлы йортларның ишегалларында аларның 32се урнашкан. 138 Люк шәхси секторда, алар буенча хокук тәртибен саклау җәмәгать пунктлары хезмәткәрләре тарафыннан хокук бозуларны бетерү турында 69 таләп бирелгән.

– Бу кимчелекләрне тиз арада төзәтергә кирәк, бигрәк тә бу күпфатирлы йортлар ишегалларындагы люкларга кагыла, - дип җаваплы хезмәтләрдән Эдуард Хәсәнов таләп итте.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: