Барысы да өмәгә!

2024 елның 18 апреле, пәнҗешәмбе

Территорияләрне санитар-экологик чистарту 1 апрельдән 31 майга кадәр бара.

Чистайлылар 1 апрельдән 31 майга кадәр уза торган санитар-экологик икеайлыкка актив кушылдылар.

Кампаниянең төп максаты-территорияләрне тәртипкә китерү һәм төзекләндерү. Ике ай дәвамында шәһәрдә һәм районда массакүләм өмәләр һәм уртачалар үткәрү планлаштырыла. Беренчеләре инде узган: оешма, предприятие һәм учреждение хезмәткәрләре тирә-як территорияләрдә коры яфракларны сөртеп бетергәннәр.

Район администрациясе хезмәткәрләре дә актив катнаша.

- Апрель аенда даими рәвештә өмәләр үткәрәбез! Шәһәр урамнарыннан, парклардан һәм скверлардан чүп-чарны җыештырабыз. Әлбәттә, санкцияләнмәгән чүплекләрне ачыклау һәм бетерү, зират территорияләрен җыештыру мәсьәләләренә аерым игътибар биреләчәк, - дип сөйләде шәһәр Башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары Фарход Садиков.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: