«Татарстан Республикасының иң яхшы товарлары һәм хезмәт күрсәтүләре» конкурсында катнашуга гаризалар кабул итәргә кереште

2024 елның 17 апреле, чәршәмбе

Җиңүчеләр «Россиянең иң яхшы 100 товары»Бөтенроссия конкурсының федераль этабында катнаша алачак.

«Татарстан Республикасының иң яхшы товарлары һәм хезмәтләре» конкурсы Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 26.12.2003 ел, №1969-р боерыгы нигезендә «Россиянең иң яхшы 100 товары»Бөтенроссия конкурсының региональ этабы буларак гамәлгә куелды. Аны Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы, Татарстан Республикасы Сәүдә-сәнәгать палатасы һәм Татарстан Республикасында росстандартны стандартлаштыру, метрология һәм сынау дәүләт региональ үзәге оештыра.

Конкурста катнашу предприятиегә игълан ителгән продукциянең конкурентлыкка сәләтлелегенә бәйсез эксперт бәясе бирә, шулай ук экспертлар белән берлектә эшнең көчле һәм көчсез якларын ачыкларга, алга таба үсеш мөмкинлекләрен күрергә мөмкинлек бирә.

Продукциясе һәм хезмәтләре конкурс лауреатлары һәм дипломантлары булган оешмалар конкурс логотибын кулланырга, аны озата баручы документациядә һәм үз продукциясен төргәкләүдә урнаштырырга хокуклы. Иң яхшы республика товарлары һәм хезмәтләре турында мәгълүмат шулай ук конкурсның еллык каталогына керә, ул РФ субъектлары һәм Татарстанның сәүдә вәкиллекләре буенча таратыла.

«Татарстан Республикасының иң яхшы товарлары һәм хезмәтләре» республика конкурсы нәтиҗәләре буенча аның җиңүчеләренә «Россиянең иң яхшы 100 товары»Бөтенроссия конкурсының федераль этабында катнашу мөмкинлеге туачак.

"Күп еллар дәвамында Татарстан Республикасы конкурска тәкъдим ителгән продукция саны буенча Россия Федерациясе субъектлары арасында алдынгы позицияләрне саклап кала, шуның белән республика товар җитештерүчеләренең сыйфатын һәм конкурентлыкка сәләтлелеген арттыру буенча уңышлы эшне күрсәтә», - дип билгеләп үтте «Россиянең иң яхшы 100 товары» программасының сыйфаты буенча төбәк комиссиясе рәисе, «Татарстан ЦСМ» ФБУ директоры Олег Ибраһимов.

Конкурста катнашу өчен гаризалар оештыру комитеты тарафыннан 2024 елның 30 апреленә кадәр электрон почта аша кабул ителә best@tatcsm.ru.

Конкурста катнашу шартлары һәм кирәкле документлар исемлеге турында тулырак мәгълүмат белән» конкурс бүлегендә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: