Гаризалар кабул ителә

2024 елның 12 апреле, җомга

Чистай муниципаль районы башкарма комитеты Социаль юнәлешле коммерциячел булмаган оешмаларга ярдәм күрсәтүгә конкурс игълан итә.

Ул берничә өстенлекле юнәлеш буенча уза: өлкән яшьтәге кешеләрнең тормыш сыйфатын күтәрү, инвалидларны һәм аларның гаиләләрен социаль адаптацияләү, аларны эшкә урнаштыруга ярдәм итү, инвалидларны, шул исәптән белем бирү оешмаларын тәмамлаучыларны, адаптацияләү һәм эш урыннарында ныгыту, патриотизм һәм Ватанга мәхәббәт тәрбияләү.

Конкурста катнашу өчен законнарда билгеләнгән тәртиптә теркәлгән һәм Чистай муниципаль районы территориясендә үзенең оештыру документларына ярашлы рәвештә «коммерцияле булмаган оешмалар турында»1996 елның 12 гыйнварындагы 7-ФЗ номерлы Федераль законның 31.1 статьясында каралган эшчәнлек төрләрен гамәлгә ашыручы коммерцияле булмаган оешмалар рөхсәт ителә.

Катнашу өчен гаризаны 2024 елның 12 апреленнән 13 маена кадәр, 8 сәгатьтән 17 сәгатькә кадәр, Бабел урамы, 129, каб адресы буенча бирергә мөмкин. №4. Белешмәләр өчен Телефон 5-25-55.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: