Чистай кешесе финанс аналитикасы җитәкчелегендә валюта биржасына 3 миллион сумнан артык акча инвестицияләде

2023 елның 12 гыйнвары, пәнҗешәмбе

Полициянең кизү частенә 45 яшьлек җирле мошенниклык турында гариза белән мөрәҗәгать иткән. Тикшерүчегә җәй көне «телеграмма» да өстәмә акча эшләү турында реклама күрүе хакында сөйләгән. Табыш алырга теләп, ир сылтама буенча узып, «Дмитрий Громов» төркеменә керә, анда катнашучылар, янәсе, валюта биржаларында финанс аналитигы җитәкчелегендә инвестицияләгән. Төркемдә җитәкче зур керемле клиентларның акчаларын күчерү скриншотларын урнаштырган. Акчасын салганчы, ир бу төркем әгъзаларының фикерләрен өйрәнде.

Инвестиция салырга уйлагач, чистайлы төркемдә хәбәр калдырды. Аңа җитәкче җавап бирде, валюта биржаларында аның сәүдәсен профессиональ аналитик күзәтеп торачак, әмма башлау өчен укулар узарга кирәк, дип аңлатты.

Уку 7 көн дәвам итте, аны скайп аша аналитик Светлана үткәрде. Аннары Чистайда яшәүче «куратор» белән берлектә биржада зур процентлар алып, килешүләр үткәрә башлый.

Акчаны инвестицияләү өчен, берничә банкта ир-ат нибары 3 410 000 сумлык кредит рәсмиләштергән һәм 2 ай дәвамында аларны биржага сала. Сентябрьдә мин акчаның бер өлешен чыгарырга булдым, әмма аңа бонус квотасы бирелүен аңлатып бирделәр, бонуслар эшләргә кирәк. Ир-ат бонусларны тизрәк эшкәртү һәм акча чыгару өчен килешүләр үткәрә башлый, әмма берникадәр вакыттан соң аның счеты хәрби-сәяси хәл кискенләшү сәбәпле блоклануы турында хәбәр итә.

Тикшерү бүлеге тикшерүчесе РФ Җинаять кодексының «аеруча зур күләмдә мошенниклык»ст. 159 ст. 4 ст. каралган җинаять билгеләре буенча җинаять эше кузгаткан.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: