Чистайда чакырылыш комиссиясенең беренче утырышы булды.

2022 елның 16 ноябре, чәршәмбе

Көзге чакырылыш кампаниясе кысаларында РФ Кораллы Көчләренә 76 кешене җибәрергә планлаштыралар.

Комиссия рәисе-Чистай муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесе Эдуард Хәсәнов, рәис урынбасары-Чистай шәһәре, Чистай һәм Яңа Чишмә районнары хәрби комиссары Андрей Пичушкин. Составына шулай ук мәгариф, эчке эшләр министрлыгының җирле бүлеге, хәрби комиссариат, сәламәтлек саклау учреждениеләре вәкилләре керә.

Армиягә чакырылучылар белән аралашу стандарт схема буенча барды-яшьләрне чиратлашып кабинетка чакырдылар, анда Комиссия рәисенә үзләренең килүләре турында сөйләделәр. Аннары комиссия әгъзалары хәрби хезмәткә чакырылучы белән әңгәмә корды. Беренче чиратта, аңа нинди гаскәрләргә эләгәсем килә дигән сорау бирелгән. Армиягә чакыру комиссиясе тарафыннан билгеле бер төргә һәм гаскәргә билгеләнгәндә, хәрби хезмәткә чакырылучының өстенлекләре исәпкә алына. Күпләр һава-десант гаскәрләрендә, диңгез пехотасында хезмәт итәргә тели.

- Бу төр гаскәрләргә эләгү иң кыены — биредә физик яктан әзерлекле, нык егетләр генә хезмәт итә. Аларның сәламәтлеге торышына күп нәрсә бәйле, - дип билгеләп үтте хәрби комиссар.

Чакырылыш комиссиясе эшен дәвам итә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: