Спорт гимнастикасы буенча республика ярышларында чистайлылар 5 медаль яулады.

2021 елның 29 ноябре, дүшәмбе

Ярышларда бөтен Татарстаннан 70 тән артык спортчы катнашты.

Р.В. Гәрәев истәлегенә багышланган спорт гимнастикасы буенча республика ярышларында 70 тән артык кеше катнашты. Ярышлар Яр Чаллыда 24-27 ноябрьдә узды. Турнирда Татарстанның төрле районнарыннан һәм Ижау шәһәреннән спортчылар үз сәләтләрен күрсәттеләр.

«Гимнаст» спорт мәктәбендә тәрбияләнүчеләр ярышларда лаеклы чыгыш ясадылар, яшь чистайлылар төрле дәрәҗәдәге 5 медаль яуладылар.

2 спорт разряды буенча чыгыш ясаучы катнашучылар арасында күп төр ярышта Булат Гыймалетдинов өченче урынны алды. Финал күнегүләрендә ирекле күнегүләрдә Булат Гыймалетдинов алтын медальгә лаек булды, ә Локман Камалетдинов бронза медаль алды. Терәк сикерүдә Артем Барсуков 3 нче урынны алды. Булат Гыймалетдинов та боҗрада күнегүдә өченче булды. Яшь спортчылар тренер Фәрит Шәрәфетдинов җитәкчелегендә шөгыльләнә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: