Чистайда «коррупциясез Территория»кейс-чемпионаты узды.

2021 елның 26 ноябре, җомга

9 декабрь – Халыкара коррупциягә каршы көрәш көне якынлаша.

"Статус" үзәге белгечләре "коррупциягә каршы Территория" кейс-чемпионатын нәкъ менә шушы истәлекле датага багышладылар.

Балалар көндәлек тормышта килеп чыгарга мөмкин булган коррупцион гамәлләр белән бәйле көнкүреш хәлләрен ачыкларга тырыштылар. Чистай муниципаль районы башлыгының коррупциягә каршы көрәш буенча ярдәмчесе Алексей Ефимов, Чистай прокурорының өлкән ярдәмчесе Радик Салихов һәм «Статус» МБУ директоры Ольга Фомина җитәкчелегендәге Жюри интеллектуаль уенның иң яхшы командасын һәм иң яхшы спикерын ачыклады. Алар - «Антитела» командасы һәм спикер Хохлова Полина, җиңүчеләр дипломнары һәм бүләк сертификатлары белән бүләкләнделәр.

Алда яшьләрне күп кызыксынулар көтә, әмма ничек эшләргә, нинди юлдан барырга – һәркем мөстәкыйль хәл итә. Кейсларны эшләү, шулай ук ришвәтчелекнең реаль вакыйгалардан алынган мисаллары, жюри әгъзалары юлламасында яңгыраган мисаллар дәрес булыр һәм сайлау белән ялгышмаска ярдәм итәр дип ышанабыз!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: