Казанда яшәүче бер ир вак ришвәтчелеккә һөҗүм иткән өчен хөкем ителгән

2021 елның 24 ноябре, чәршәмбе

Чистай шәһәр прокуратурасы Казан шәһәрендә яшәүчегә карата РФ ҖК 291.2 маддәсенең 3 өлеше, 291.2 маддәсенең 1 өлеше белән каралган җинаять кылуда гаепләнүче дәүләт гаепләвен хуплады.

Судның 06.10.21 карары нигезендә, 58 яшьлек хөкем ителүче 2021 елның 15 маенда Хезмәт машинасында булган вакытта, үзенең вазифаи затка РФ КоАП 12.15 статьясындагы 4 өлешендә каралган административ хокук бозу кылган өчен административ җаваплылыкка тартылмас өчен ришвәт бирүгә юнәлдерелгән җинаятьчел ниятен тормышка ашырып («Огон тыелган» тамгасы гамәлдә булган зонада каршы хәрәкәт өчен билгеләнгән полосага чыгу) гаепле дип табылды һәм ДПС инспекторына 2000 сум күләмендә акча тапшырырга тәкъдим итте., әмма соңгысы хөкем ителүчеләргә тапшырылган акчаларны кабул итүдән баш тартты, шуңа бәйле рәвештә, соңгысы үзенең җинаятьчел ниятен аңа бәйсез рәвештә ахыргача җиткерә алмады.

Җәза билгеләгәндә суд тарафыннан кылынган җинаятьнең характеры һәм иҗтимагый куркыныч дәрәҗәсе, хөкем ителүченең шәхесе, гаепне тану, тәүбә итү һәм җинаять кылуда гаепләнә.

Хөкем ителүчегә 30 000 сум күләмендә штраф рәвешендә җәза билгеләнгән.

Суд карары законлы көченә кермәгән.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: