Чистайда Бөек Ватан сугышы ветеранын соңгы юлга озаттылар.

2021 елның 21 сентябре, сишәмбе

Бүген соңгы юлга Бөек Ватан сугышы ветераны Сергей Иванович Арсентьевны озаттылар, ул 95 яшендә вафат булды.

Легендар якташ белән хушлашырга туганнары, якыннары һәм Ветеранны белгән һәм хөрмәт иткән кешеләр җыелды. Хушлашу сүзе белән Чистай муниципаль районы башлыгы Иванов Дмитрий Алексеевич чыгыш ясады.

Сергей Иванович-зур хәрефтән язылган шәхес. Ул Ватанның азатлыгын һәм бәйсезлеген саклап калган легендар фронтовикларның ачык вәкиле булып тора. Аның янына кунакка килгәндә, без беркайчан да акыллы киңәшләрдән башка китмәдек. Ул башкарылган эш өчен мактады, шулай ук эшләнеп бетмәгән эшләр турында турыдан-туры әйтә алды...
Аның батырлыгы, намуслылыгы, кыюлыгы һәм батырлыгы һәрвакыт безгә үрнәк булачак. Дәһшәтле сугыш еллары узуга карамастан, Сергей Иванович йөрәктә игелек һәм миһербанлыкны саклап кала һәм аларны киләчәк буыннарга тапшыра алды. Сергей Ивановичка мәңгелек истәлек", - диде район башлыгы.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: