Хезмәткәрләрнең хезмәт хакы минималь хезмәт хакыннан түбәнрәк булган эш бирүчеләр комиссия эше кысаларында тыңланылды.

2021 елның 15 сентябре, чәршәмбе

Чистай муниципаль районының тормыш дәрәҗәсен күтәрү һәм керемнәрне легальләштерү буенча ведомствоара комиссия тарафыннан 2021 елның 15 сентябрендә узган чираттагы утырыш кысаларында районның 12 эш бирүчесе тыңланды.

Көн тәртибендәге мәсьәлә эш бирүчеләрнең минималь хезмәт хакыннан кимрәк хезмәт хакын түләмәүгә юл куймау иде. Утырыш нәтиҗәләре буенча, җитешсезлекләр ачыкланган эш бирүчеләргә аларны бетерү өчен контроль сроклар бирелде.

Чистай муниципаль районы башкарма комитеты хезмәткәрләре өчен хезмәт хакы, федераль бюджеттан, Татарстан Республикасы бюджетыннан һәм җирле бюджетлардан финанслана торган оешмалар хезмәткәрләреннән тыш, 2021 елның 1 гыйнварыннан аена 15400 сум күләмендә билгеләнүен искә төшерә

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: