3 сентябрь-терроризмга каршы көрәштә бердәмлек көне

2021 елның 3 сентябре, җомга

Хөрмәтле чистайлылар!

3 сентябрьдә Без терроризмга каршы көрәштә бердәмлек көнен билгеләп үтәбез. Бесландагы фаҗигале вакыйгалар белән бәйле бу кайгылы датага безнең илдә һәрвакыт аерым мөнәсәбәт булачак.

Халыкара терроризм-кешелек иминлегенең төп куркынычларыннан берсе. Терроризмга каршы тору дәүләтнең дә, җәмгыятьнең дә өстенлекле бурычларының берсе булды һәм шулай булып кала да.

Татарстан Республикасында һәм Чистай районында террорчылыкка каршы комиссия тарафыннан да нәтиҗәле чаралар эшләү алып барыла. Безне төрле агрессия күренешләреннән профессиональ яклаучыларның хезмәтен бәяләп бетереп булмый.

Шәмнәр кабызып, без боевиклар кулыннан зыян күргән ватандашларыбызны искә алабыз, хезмәт бурычын үтәгәндә һәлак булган хокук саклау органнары хезмәткәрләрен искә алабыз.

Бу дата-дөньяны хрупкалар һәм аны җиңел җимерү турында тагын бер искәртү. Әмма без бергә заманның теләсә нинди каршылыкларын җиңә алабыз.

Төрле янауларга каршы торырга омтылуда без бердәм булганда-безнең киләчәгебез бар. Бергәләп без барлык кыенлыкларны да җиңәчәкбез!

Чистай муниципаль районы башлыгы Дмитрий Иванов

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: