Чистайда оркестр музыкасы кичәсе узды.

2021 елның 23 августы, дүшәмбе

Концерт 2 көн Скарятин бакчасында узды.

Көчле, якты, грандиоз оркестр чистайлыларны һәм шәһәр кунакларын Скарятин бакчасында җыйды. Төп сәхнәдә мондый чара беренче тапкыр үткәрелде. Ул император Палестина православие җәмгыяте ярдәме белән узды. Исегезгә төшерәбез, берничә көн дәвамында паркта оркестр музыкасын сыйфатлы оештыру өчен кирәкле махсус сәхнә, җиһазлар әзерләү буенча зур эшләр башкарылды. Тамашачылар арасында өлкәннәр дә, балалар да бар.

- Безнең өчен чын бәйрәм оештырдылар. Рәхмәт! Кешеләр башка шәһәрләргә баралар, мондый концертны карау өчен зур акчалар түлиләр. Мондый музыкантларның Чистайга килүенә ышанмый, оештыручылар булдырдылар, - ди Чистайда яшәүче Екатерина Михайловна.

- Музыкантларның, дирижерның эше таң калдыра. Көчле, сыйныфлы, виртуоз уеннан бик канәгать калды. Оештыручыларга зур рәхмәт, - дип язалар социаль челтәрләрдә чистайлылар.

Беренче көнне сәхнәдә Татарстан Республикасының атказанган мәдәният хезмәткәре Зинаида Плетнева җитәкчелегендәге Түбән Кама халык уен кораллары оркестры һәм Татарстан Республикасының атказанган артисты Анна Гөлишамбарова җитәкчелегендәге «Новая Музыка» камера оркестры чыгыш ясады. Тамашачылар белән бергә аларны Чистай шәһәре башлыгы урынбасары Михаил Ксенофонтов сәламләде.

- Шәһәр башлыгы Дмитрий Иванов һәм шәхсән үз исемемнән барыгызны да якынлашып килүче бәйрәм-яраткан Чистайның 240 еллыгы белән котлыйм. Борынгы бабаларыбыз безгә матур шәһәр калдырдылар. Һәрвакыт Скарятин бакчасы үзенә тартып тора. Мондый сәнгать чараларын уздыру традициясе яңадан торгызылды. Совет чорында бу паркта тынлы оркестр уйнады, күрше шәһәрләрдән музыкаль коллективларның безгә шундый зур бүләк ясаулары бик күңелле, - диде Михаил Иванович.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: