Метеорологик күренешләрнең интенсивлыгы турында консультация-кисәтү

2021 елның 12 июле, дүшәмбе

2021 елның 13 июленнән 16 июленә кадәр Татарстан Республикасы территориясендә югары янгын куркынычы (4 сыйныф), Ерак Көнчыгышта урманнарның гадәттән тыш янгын куркынычы (5 сыйныф) сакланачак.

Татарстан Республикасы территориясендә 2021 елның 13 июлендә төнлә һәм көндез урыны белән яшенле яңгыр, көчле яңгыр, яшен, кыска вакытлы җилнең тизлеге 15-20 м/с, 13тән 22 сәгатькә кадәр вакыт аралыгында локаль җилнең тизлеге секундына 24 метрга кадәр җитәргә мөмкин.

Алмашынучан болытлы һава.

Урыны белән кыска вакытлы яңгырлар, урыны белән көчле яңгыр, кайбер районнарда яшен һәм боз.

Җил төньяк-көнчыгыштан секундына 6-11 метр, урыны белән көчәйгәндә 15-20 метрга кадәр, көндез һәм кичен урыны белән секундына 24 метрга кадәр тизлектә.

Минималь һава температурасы төнлә +13..+16˚.

Һаваның максималь температурасы көндез +27..+30˚.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: