Юлдашлылар V Республика шахмат-шашка турнирында катнаштылар

2021 елның 2 июле, җомга

25 июнь көнне Татарстан башкаласында Татарстан Республикасының картлар һәм инвалидлар өчен интернат-йортлар, психоневрология интернатлары социаль хезмәт алучылар арасында V Республика шахмат-шашка турниры булып узды.

Ел саен турнирны үткәрү күркәм традициягә әверелде, ул яңа катнашучыларны тагын да күбрәк җәлеп итә. Күп кенә спортчылар турнирда беренче ел гына катнашмый, алар чарага карата кызыксыну белдерәләр.

Ярышларда өч дисциплина буенча беренчелек уйнатылды: шашка буенча шәхси зачетта, шахмат буенча шәхси зачетта һәм команда зачетында. Ярышлар вакытында бик кызыклы көрәш барды.

Чемпионатта Чистай «Юлдаш «өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортыннан Григорий Лобов һәм Алексей Тривоженко җитәкчелегендә адаптив физкультура буенча инструктор - методист Ринат Ипаров җитәкчелегендә булдылар. Ир-атлар беренчелек пальмасы өчен үз-үзләрен аямыйча көрәштеләр, әмма көндәшләр бик җитди булып чыкты.

Турнир бүләкләү тантанасы белән тәмамланды. Җиңүчеләргә һәм призерларга кубоклар, дипломнар һәм кыйммәтле бүләкләр тапшырылды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: