2021 елга Экспортка ярдәм итү үзәге хезмәтләре

2021 елның 4 мае, сишәмбе

Комплекслы хезмәтләр

- Чит ил сатып алучысын эзләүдә һәм сайлауда ярдәм итү

Шартлар: хезмәт продукциянең потенциаль сатып алучыларын билгеләү, максатчан сату базарларына коммерция тәкъдимнәрен формалаштыру һәм сөйләшүләр процессын алып бару максатларында түләүсез күрсәтелә. Әмма 1 кече һәм урта эшмәкәрлек субъектына (алга таба – КУЭ субъекты) 200 мең сумнан артык түгел.

- Экспорт контрактын алып бару

Шартлар: хезмәт экспорт контракты проектын яки экспорт контрактына хокукый экспертиза ясау максатларында түләүсез нигездә күрсәтелә. Әмма 1 КУЭ субъектына 150 мең сумнан артык түгел.

- КУЭ субъектларының чит илләрдә һәм Россия Федерациясендә күргәзмә-ярминкә чараларында катнашуын оештыру

Шартлар: Россия Федерациясе регионнарында, якын һәм ерак чит илләрдә, Европа Берлеге илләрендә коллектив стенд составында халыкара күргәзмә-ярминкә чараларында кече һәм урта эшкуарлык субъектларының кимендә 3 субъектында катнашуын оештыру. Катнашучылар күчү/кичү, яшәү һәм туклану буенча чыгымнарны мөстәкыйль рәвештә алып баралар. КУЭ субъектында потенциаль чит ил контрагенты, күргәзмә үткәрү илендә экспорт контракты төзү нияте булганда бирелә.

- КУЭ субъектын халыкара электрон сәүдә мәйданчыгында теркәү һәм алга этәрү, шул исәптән сервис партнерын җәлеп итү

9 мәйданчыкта урнаштыру:

- Alibaba (бөтен дөньяга азык-төлек һәм азык-төлек булмаган товарларны күпләп сату);

- Epinduo (Кытай базарына азык-төлек продуктлары белән сәүдә итү);

К Amazon.com (бөтен дөньяга куллану товарлары белән ваклап сату);

- Ebay (бөтен дөньяга кулланучылар товарлары белән ваклап сату);

- MedicalExpo (сәүдә товарлары медицина билгеләнешендәге товарлар ЕС, Африка, Төньяк Америка);

- Etsy (халык иҗаты товарларын һәм сувенирларын бөтен дөньяга сату);

К Amazon.de + Edeka (азык-төлек продуктлары сату Германия базарына);

- Direct Industry (сәнәгать, төзелеш җиһазлары бөтен дөньяга);

- Agri Expo (бөтен дөньяга авыл хуҗалыгы материаллары һәм продукциясе).

Шартлар: 1 КУЭ субъектына 1 млн. сумнан артык түгел

- «Экспорт форсаж " РЭЦ Экспорт мәктәбе программасы буенча Акселерация»

Шартлар: хезмәт бушлай күрсәтелә. КУЭ субъектында экспорт «җитлегү " не билгеләү нәтиҗәләре буенча, шулай ук 2021 елда экспорт контракты төзергә әзер булган очракта, компанияләр Экспорт эшчәнлеген үстерү буенча Акселерация программасында катнашалар, үз эченә тренерларны җәлеп итеп, белем бирү мәгълүмати модульләрен үз эченә ала. Шулай ук остазлар белән модульләр арасында озата бару да каралган.

- Партнерлык оешмаларын җәлеп итеп, Акселерация

Шартлар: хезмәт КУЭ субъектына финанслау шартларында – 80% – Экспортка ярдәм итү үзәге һәм 20% - КУЭ субъекты тарафыннан күрсәтелә. Хезмәт үз эченә потенциаль чит ил сатып алучыларын эзләү һәм сайлап алу, шулай ук Экспорт эшчәнлеген алып бару тәҗрибәсе кысаларында кече һәм урта эшкуарлык эшчәнлеге яки консалтингның практик тәҗрибәсе булган куратор белән КУЭ субъектын тышкы базарларга чыгу буенча озата бару керә.

- Продукцияне экспортка (эшләр, хезмәт күрсәтүләр) кирәкле таләпләргә туры китерүдә ярдәм итү (стандартлаштыру, сертификацияләү, кирәкле рөхсәтләр)

Шартлар: хезмәт КУЭ субъектына финанслау шартларында 80% – Экспортка ярдәм итү үзәге һәм 20% – КУЭ субъекты белән, ләкин 1 КУЭ субъектына төзелгән экспорт контракты булганда 1 млн. сумнан да артмаган күләмдә бирелә, аны үтәү өчен продукцияне һәм (яки) җитештерү процессын тышкы базарларда экспорт өчен куела торган таләпләргә туры китерү таләп ителә.;

- «РЭЦ» АҖ "Экспорт мәктәбе" өстәмә һөнәри белем бирү автоном оешмасы белән берлектә Экспорт семинарларын оештыру һәм үткәрү.

Шартлар: хезмәт бушлай күрсәтелә.

- «Экспортер " микрофинанс продукты»

Максатчан куллану - «Татарстан Республикасы Эшкуарлыкка ярдәм итү фонды»Коммерциячел булмаган микрокредит компаниясе микрозаймнар бирү Кагыйдәләре нигезендә заемчыларга нигезләнгән теләсә нинди чыгымнар.

Шарт:

Экспортер-юридик зат яки шәхси эшмәкәр, аларга карата бер үк вакытта түбәндәге таләпләр үтәлә:

2021 елда экспортер булып Экспортка ярдәм итү үзәгенең партнер эзләү буенча һәм/яки сертификацияләү буенча хезмәте һәм/яки консультация хезмәте (алга таба – хезмәт) алынды);

2021 елда экспортер булып Экспортка ярдәм итү үзәге ярдәме белән (хезмәт күрсәтүдән соң) экспорт контракты төзелде (экспорт контрактлары);

— экспортер Татарстан Республикасы территориясендә теркәлгән һәм үз эшчәнлеген башкара;

— экспортер «Россия Федерациясендә кече һәм урта эшкуарлыкны үстерү турында»2007 елның 24 июлендәге 209-ФЗ номерлы Федераль закон нигезендә КУЭ субъектлары категориясенә керә.

Микрозайм суммасы: 300 000 сумнан 5 000 сумга кадәр.

Микрозайм вакыты:

3 айдан 24 айга кадәр

Процент ставкасы

1) контрактлар суммасы буенча 1 000 000 АКШ долларыннан-0,1% еллык;

2 – контрактлар суммасы 500 000 АКШ долларыннан алып 999 000 АКШ долларына кадәр-елына 1% ;

3) контрактлар суммасында 100 000 АКШ долларыннан алып 499 000 АКШ долларына кадәр-Россия Банкының МСП субъекты белән микрозайм шартнамәсен төзү датасына билгеләнгән төп ставкасы;;

4) контрактлар суммасы 10 000 АКШ долларыннан 99 000 АКШ долларына кадәр булганда — Россия Банкының МСП субъекты белән микрозайм шартнамәсен төзү датасына билгеләнгән төп ставкасы.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: