Татлы тарихлар Чистайның "Юлдаш" интернат-йортында дәвам итә

2021 елның 1 феврале, дүшәмбе

Социаль хезмәтләрдән файдаланучылар арасында тәрбияче Людмила Җамалетдинова 26 гыйнварда узган Бөтендөнья эскимо көнен бәйрәм итү кысаларында туңдырманы бизәү һәм бизәү буенча «Сладкие историяи» мастер-классын үткәрү традициягә әверелде.

Чараның максаты-тәмле һәм сәламәт ризык әзерләү буенча кирәкле күнекмәләр һәм күнекмәләр формалаштыру, танып-белү эшчәнлегендәге җитешсезлекләрне коррекцияләү, Актив белем бирү, иҗади һәм ял итү эшчәнлегенә җәлеп итү, социаль-мәдәни активлыкка ярдәм итү, социаль хезмәтләрдән файдаланучыларның тормыш сыйфатын күтәрү.

Мастер-класста катнашучылар туңдырманың барлыкка килү тарихы белән таныштылар. Күп нәрсә төрле илләрдә татлы ризыклар куллану традицияләре турында белде.

Мастер-классның гамәли өлеше катнашучыларны десертка өстәл сервировкасына өйрәтүдән, туңдырмадан кондитер декоры әзерләүдән торды. Барлык катнашучылар да үзләренең татлы эшләрен төсле сибү, Шоколадлы глазурь, туңдырма җиләк-җимеш, бавыр белән бизәделәр. Дәрес ахырында салкын шедеврларны күрсәтү һәм дегустацияләү булды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: