«ЧИСТАЙ» ТЕРРИТОРИЯСЕНДӘ – ТАГЫН ДҮРТ ЯҢА РЕЗИДЕНТ!

2020 елның 18 декабре, җомга

Кичә Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетында узган «Чистай» өстенлекле социаль-икътисади үсеш территориясендә инвестицион проектны гамәлгә ашыру буенча килешү төзү комиссиясе утырышында Чистай предприятиеләренең дүрт инвестицион проектын уңышлы яклау булды.

«Чистай-СЕЛЕКТ» компаниясе 2021 ел башыннан масштаблы инвестицион проектны гамәлгә ашыра башлый – «Чистай» индустриаль паркы территориясендә саклау егәрлеге 30 мең м3 булган элеватор төзү. Проектны гамәлгә ашыру кысаларында ашлыкны кабул итү һәм төяп җибәрү, чистарту һәм киптерү, саклау буенча хезмәт күрсәтеләчәк.

Проектның гомуми бәясе 368 млн. сум тәшкил итәчәк. Проект кысаларында 41 яңа эш урыны булдыру планлаштырыла.

«АВИС» компаниясе 2021 ел башында АНСАТ һәм МИ-8 сериясендәге «СОВА» вертолетларын җылытуның уникаль системаларын җитештерә башлаячак. Базарда булган электр яки ягулык җылыткычлары нигезендә җылыту системаларыннан аермалы буларак, җылыту системасында компания эшләгән кайнар һава двигатель компрессорларыннан кулланыла, бу исә системаны экономияле һәм экологик яктан чиста итә. Россиядә булачак продукциянең аналоглары юк. Предприятие проектка 30 млн. сумга якын инвестиция кертергә, 30 яңа эш урыны булдырырга ниятли.

«Кама Балык компаниясе " елга балыкларын салкын һәм кайнар су белән тәэмин итүне оештырырга планлаштыра. Проект буенча инвестицияләрнең гомуми күләме 4 млн. сумнан артык булачак, проектны гамәлгә ашыру кысаларында 10 яңа эш урыны булдыру планлаштырыла.

«Чистай ашлык продукты» предприятиесе карабодай һәм борчак эшкәртү буенча производство оештыра. Производствога инвестицияләрнең гомуми күләме 5 млн. сумнан артык тәшкил итәчәк, 10 эш урыны булдырылачак. «Чистай Зернопродукт» ҖЧҖ шәһәрдә борчак һәм карабодайны эшкәртүче бердәнбер оешма булачак.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: