Чистай районы башлыгы барлык оешма җитәкчеләрен һәм шәһәр халкын Яңа елга бизәргә чакырды

2020 елның 11 декабре, җомга

Яңа Ел һәм Рождествено бәйрәмнәре алдыннан, Чистай муниципаль районы башлыгы Дмитрий Иванов шәһәр халкына һәм җитәкчеләргә шәһәребезне яңа ел бизәлешенә үз өлешләрен кертүләрен һәм барлык кешеләр өчен дә бәйрәм атмосферасы тудыруларын сорап мөрәҗәгать итте.

«Биналарның фасадларын гирляндалар белән бизәп торучы кибетләр витриналары, тәрәзәләр, балконнар, торак йортлар янындагы территорияләрне бизәүнең оригиналь идеяләре-болар барысы да 31 декабрьгә кадәр якынлашып килүче бәйрәм хисен тудырачак, ул озакка сузылган кышкы каникуллар дәвам итәчәк, - ди Дмитрий Алексеевич. Алай гына да түгел, катлаулы һәм чыгымлы, әмма күңелле эштән читтә калмагыз!»

Ул җитәкчеләргә сәүдә объектларына өстәмә яктырту уздырырга, биналарның фасадларын, витриналарны гирляндалар белән бизәргә кирәклеген билгеләде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: