Чистай муниципаль районының авыл яшьләре өчен «дөнья территориясе» кейс-чемпионаты буенча мәгълүмат

2020 елның 19 сентябре, шимбә

17.09.2020 елда «яшьләр үзәге» МБУДӘ терроризмны һәм экстремизмны профилактикалау айлыгы кысаларында «Татарстан Республикасы Аграр яшьләр берләшмәсе» Чистай бүлекчәсе тарафыннан авыл яшьләре өчен «Тынычлык территориясе» кейс-чемпионаты оештырылды. Чистай муниципаль районы авыл җирлекләреннән килгән яшьләр катнашты, алар Чистай күппрофильле көллиятендә, медицина училищесында, совхоз-техникумда һәм КИУДА белем ала.Тимирясова. Балалар кейслар белән актив эшләгән 4 командага бүленделәр. Һәр команда террористик һәм экстремистик идеология күренешләренә үз фикерен белдерде. Соңыннан экспертлар нәтиҗә ясадылар, нәтиҗәдә, кэу командасы.Тимирязева 1 урынны, техникум командасы 2 урынны, күппрофильле көллият 3 урынны, медицина училищесы 4 урынны яуладылар. Һәм «иң яхшы спикер» - күп профильле көллият студенты билгеләп үтелде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: