Җинаятьчеләрне эзләү хезмәткәрләре велосипед урлауны ачты

2020 елның 22 августы, шимбә

Җинаятьчеләрне эзләү хезмәткәрләре Җиңүнең 40 еллыгы урамындагы йорт подъездыннан 18 августка каршы төндә булган велосипед урлавын ачкан.

Исегезгә төшерәбез, 18 август төнендә Җиңүнең 40 еллыгы урамы буенча урнашкан йорт подъездыннан 6000 сумлык «STINGER» маркалы велосипед урланган иде.

Әлеге факт буенча Россия Эчке эшләр министрлыгының Чистай районы буенча тикшерү бүлеге тарафыннан 158 маддәдәдә каралган җинаять билгеләре буенча җинаять эше кузгатылган. РФ ҖК " Урлау».

Оператив чаралар барышында җинаятьчеләрне эзләү хезмәткәрләре шул ук районда яшәүче 41 яшьлек севастопольены тоткарлаган. Ир беркайда да эшләми, спиртлы эчемлекләр белән мавыкмый.

Тоткарланучы шикләнелүче сыйфатында сорашып ала һәм гаебен таный. Велосипед тартып алынды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: