Спорт, син-тынычлык!

2020 елның 17 апреле, җомга

Хөрмәтле Чистай шәһәре һәм Чистай муниципаль районы халкы!

Чистай шәһәренең «Хезмәткә һәм оборонага әзер» тест үзәге барлык теләүчеләр катнаша ала торган конкурслар башлануы турында игълан итә. Конкурсларда катнашу өчен тематик эчтәлекле видеоязма ясарга кирәк.

1. "Дус Заряди" бәйгесе, 2020 елның апрель-май айлары. Катнашучылар видеороликлар ясыйлар, 1 минут дәвам итә, физкультура Зарядкасы, бию, күнегүләр һәм актив яшәү рәвеше, үз-үзеңне изоляцияләү режимын үтәү белән бәйле барлык нәрсәләр эшлиләр.

2. «Планка» конкурсы, 2020 елның 20-27 апреле. Катнашучылар видеороликлар ясый, озынлыгы чикләнми, видеога вакыт таймеры урнаштырылган, җиңүче «Планка» положениесен тотып калуның иң күп вакыты буенча, үз-үзеңне изоляцияләү режимын үтәп билгеләнәчәк.

3. «Яткан җирдә кулларны юу һәм кыру " конкурсы, 2020 елның 27 апреленнән 4 маена кадәр, видео озынлыгы бер минуттан да артык түгел, максималь дәрәҗәдә башкарылган күнегүләрнең саны, Үз-үзеңне изоляцияләү режимын үтәп.

Барлык видеороликлар да катнашучы яки аның әти-әнисе( законлы вәкил) белән E-mail аша җибәрелә: gto.chistopol@yandex.ru яки тел. Ват ватсапп +7 96737597. Әлеге видеоролик instagram: vfsk_gto_Chistopol һәм ВКонтакте: https://vk.com/club193726941

Җиңүчеләр һәм иң актив катнашучылар Чистай шәһәренең «Хезмәткә һәм оборонага әзер» тест үзәге грамоталары һәм медальләре белән бүләкләнәчәк. Җиңүчене билгеләүдә күнегүләр башкару техникасы, уңай кәеф һәм видеороликны рәсмиләштерүгә иҗади якын килү исәпкә алыначак.

Чистай шәһәре һәм Чистай районы халкы һәрвакыт сәламәт яшәү рәвешен формалаштыруда актив тормыш позициясе белән аерылып торды, конкурсларда без иң актив катнашырбыз дип ышанабыз!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: