Татарстанда Мәскәү һәм Петербургтан килгән кешеләр өчен мәҗбүри самоизоляция кертелде

2020 елның 15 апреле, чәршәмбе

Татарстан Хөкүмәте 14 апрельдән республика территориясенә Мәскәү, Мәскәү өлкәсе һәм Санкт-Петербургтан килгән гражданнар өчен мәҗбүри 14 көнлек карантин кертте.

Бу документ нигезендә, 14.04.202020 елдан башлап, санитар-эпидемиологик хәлне яхшырту өчен, Мәскәү һәм Санкт-Петербург шәһәрләреннән килгән (кайткан) гражданнарны 14 календарь көн эчендә өйдә үз-үзеңне изоляцияләүне тәэмин итәргә мәҗбүр итәргә.

КРВЙның беренче симптомнары барлыкка килгәндә, Мәскәү һәм Петербургтан килгән кешеләр кичекмәстән медицина учреждениеләренә кермичә, табибны өйгә чакыртырга тиеш. Мондый чаралар республика халкын потенциаль зарарланган кешеләр белән мөмкин булган элемтәләрдән саклау, шулай ук яңа коронавирус йогышы диагнозланган очракта, килгән гражданнарга оператив медицина ярдәме күрсәтү өчен күрелгән. 14 көнлек самоизоляция таләпләре Мәскәү һәм Санкт-Петербургтан килгән кешеләр белән бергә яшәүчеләргә дә кагыла.

Хөрмәтле чистайлылар, 14 апрельдән район территориясенә Мәскәү, Мәскәү өлкәсе һәм Санкт-Петербургтан килгән гражданнар белән карантин бозу очраклары турында сезгә белсәгез, 8 (84342) 5 50 00 һәм 8 (84342) 5 51 50 номеры буенча хәбәр итегез.
Барлык гражданнарга, бигрәк тә риск төркемендәге затларга (өлкәннәргә, хроник авырулардагы кешеләргә) җәмәгать урыннарына баруны мөмкин кадәр киметергә, шәхси гигиена кагыйдәләрен үтәргә һәм өйдә калырга киңәш итәбез.

Үзегезне саклагыз! Өйдә калыгыз!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: