Өч чистайлы муниципаль район башлыгына мөрәҗәгать итте

2020 елның 11 феврале, сишәмбе

Беренче сорау хәйрия эшчәнлегендә катнашу мәсьәләсе булды. Башкарма комитет җитәкчесенең социаль мәсьәләләр буенча урынбасары Галина Задворнова мәсьәләне контрольгә алды, шәһәрдә эшләп килүче хәйрия оешмалары эшчәнлегендә катнашырга тәкъдим ителде. Питомник - чәчәкләр һәм үсентеләр үстерү өчен оранжерей ачу-кызыклы проектларның берсе, район башлыгы проект белән бергә яшел ут вәгъдә итте, архитектура бүлегенә рөхсәт ителгән җир кишәрлегеннән файдалану төрен үзгәртүдә ярдәм күрсәтергә, авыл хуҗалыгы идарәсенә фермер хуҗалыгын ачу мөмкинлеген өйрәнергә кушты. Инвалидларны торак белән тәэмин итү федераль бюджеттан финанслана. 2019 елда районның 2000 елда чиратка баскан 11 кешесе, тәрбияләрендә хроник авырулардан интегүче затлар булган гаиләләр буларак, үзләренең торак шартларын яхшыртты. Мөрәҗәгать итүчегә аңлатма сорап мөрәҗәгать иткән Башкарма комитет хезмәткәрләре субсидия алуның якынча срокларын атадылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: