5 нче февраль көнне Чистай муниципаль районы Башкарма комитеты бинасында Чистай округы руханилары җыелышы узды

2020 елның 6 феврале, пәнҗешәмбе

5 нче февраль көнне Чистай муниципаль районы Башкарма комитеты бинасында «Чистай шәһәре» муниципаль берәмлеге башлыгы урынбасары Михаил Ксенофонтов белән Чистай округы руханилары җыелышы узды.
Эшлекле очрашуда шулай ук иерей Николай Рыбочкин, Чистай округы благочинные вазыйфаларын башкаручы протоиерей Павел Чурашов, Чистай епархиясенең яшьләр бүлеге җитәкчесе иерей Сергей Морковкин, Чистай Выселкасы авылындагы Изге Троицкий храмы настоятеле протоиерей Андрей Рыбочкин, Чистай шәһәренең «Умиление» Изге Ана иконасы хөрмәтенә гыйбадәтханә настоятеле иерей Виталий Гарабов, Чистай шәһәренең Изге-Никольский кафедраль соборы ачкычы иерей Николай Андриевский катнашты. Җыелышта шулай ук Чистай муниципаль районы Башкарма комитетының мәдәният бүлеге башлыгы Наталья Ларионова, "Восток" КБМҮ директоры Светлана Гринина катнашты.
Утырыш барышында җыелыш әгъзалары Красная Горка бәйрәмнәрен уздыруга һәм Чистай шәһәрендә күчмә кыңгырау чыңын үткәрүгә кагылышлы оештыру мәсьәләләре турында фикер алыштылар. Шулай ук епархия тормышының башка актуаль мәсьәләләре каралды.
Киңәшмә җылы, дустанә шартларда узды, ахырда якын киләчәккә планнар билгеләнде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: