Бүген Мөслим авыл җирлегендә халык җыены булып узды

2020 елның 24 гыйнвары, җомга

Мөслим һәм Бахта авылларында яшәүчеләр узган елга йомгак ясау һәм киләсе елга планнар буенча фикер алышу өчен авыл мәдәният йортына җыелдылар. ТАССРның 100 еллыгы кысаларында, шулай ук «Мәдәният» милли проекты кысаларында, фойеда «Мәдәният – киләчәккә юл»дип аталган фотоэшләр күргәзмәсе оештырылган иде.

Районда узган елга йомгак ясау өчен Чистай муниципаль районы башлыгының беренче урынбасары Константин Иванов һәм Татарстан Республикасы Дәүләт Советының оештыру бүлеге башлыгы Руслан Хәйруллин җыелдылар, авылда узган елга социаль-икътисади нәтиҗәләр белән авыл җирлеге башлыгы Шәүкәт Массаров таныштырды.

Шәүкәт Әмирович халыкка узган 2019 ел нәтиҗәләре турында гына түгел, авыл җирлегендә узган 5 елга нәтиҗә ясады. «Ветеринария хезмәте өчен биналар төзү һәм ветеринария берләшмәләренә һәм авыл хуҗалыгы идарәләренә капиталь ремонт ясау» программасы буенча Мөслим авылында модуль-блок ветеринария пункты файдалануга тапшырылды, «торак пунктларны эчә торган су белән тәэмин итү» программасы буенча быел җирлектә су белән тәэмин итү челтәрләрен реконструкцияләделәр.; "блок-модульле сәүдә объектларын төзү һәм аларны ТР авыл торак пунктларында җиһазлар белән тәэмин итү" программасы буенча Бахта авылында Райпо кибете төзелде; Мөслим авылында «ФАП төзелеше, ҖАҖ» сәламәтлек саклау объектларын капиталь ремонтлау " программасы буенча ФАП төзелде; Бахта авылында комплекслы хезмәт күрсәтүнең блок - модульле пунктының тирә-ягын төзекләндерү эшләре башкарылды.; "бюджет өлкәсе объектларын җылылык белән тәэмин итүче котельныйларда казаннарны алмаштыру" программасы буенча «Бахтай балалар бакчасы» МБДБУ казаны алыштырылды, 130дан артык яктырткыч урнаштырылды һәм 8 км дан артык юл салынды.

Киләсе елга планнар белән авыл халкы белән Константин Иванов уртаклашты: «мәдәни билгеләнештәге объектлар төзелеше» программасы буенча 2020 елда Бахта авылында 50 урынга исәпләнгән авыл мәдәният йорты төзелеше планлаштырылган; 2020 елга «универсаль мәйданчыклар төзү» программасы буенча Мөслим авылында универсаль спорт мәйданчыгы төзелеше планлаштырылган, шулай ук якын арада «торак пунктларны эчә торган су белән тәэмин итү»республика программасы кысаларында Бахта авылында су белән тәэмин итү челтәрләрен реконструкцияләү буенча проект эшләре планлаштырылган.

Халык җыенында бирелгән сорауга да җавап бирделәр: якын арада Бахта авылындагы Колхоз урамын вак ташлау планлаштырыла.

Авыл халкы алдында шулай ук авыл участковые Илвар Мәҗгүтов, районның баш ветеринария табибы Зиннур Шәрипов, «Чистай Агро» ҖЧҖ һәм «Волга-Селект»ҖЧҖ предприятиеләре җитәкчеләре чыгыш ясадылар.

Җыенның рәсми өлеше Чистай муниципаль районы башлыгы Дмитрий Ивановның Рәхмәт хатларын һәм Мөслим авыл җирлеге башлыгының Мактау грамоталарын тапшыру белән тәмамланды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: