9 гыйнварда Мыскина Мария Ивановнага 80 яшь тулды

2020 елның 10 гыйнвары, җомга

Истәлекле дата белән аны Чистай шәһәре башлыгы урынбасары Михаил Ксенофонтов һәм «Бердәм Россия " партиясе башкарма комитеты җитәкчесе Наилә Хәйдәрова котладылар.

Сыскина Мария Ивановна - «Бердәм Россия»Бөтенроссия сәяси партиясенең Татарстан төбәк бүлеге Чистай җирле бүлеге башкарма комитетының беренче җитәкчесе. Аның кандидатурасы 2002 елның 22 маенда узган конференциядә Татарстан «бердәмроссиялеләре» тарафыннан хупланды. Бу вазыйфага сайлану белән район тормышында партиянең җирле бүлегенең роле шактый артты. Бу чорда партия әгъзалары саны 1500 кешегә артты, аларның активлыгы һәм дисциплинасы артты, аның инициативасы буенча шәһәр һәм район халкын берләштерүгә ярдәм итүче чаралар үткәрелде. Мария Ивановнаның 2002-2005 елларда барлык дәрәҗәдәге сайлауларны оештыруда ролен аерым билгеләп үтәргә кирәк. Ул партия башкарма комитеты каршындагы сайлауларны үткәрү штабын, шәһәр һәм район башлыгы сайлауларын үткәрү штабын җитәкли, кандидатларның сайлаучылар белән булган барлык очрашуларда диярлек катнаша, сайлау алды кампаниясен кирәкле юнәлешкә җибәрә. Шәһәр һәм районның барлык хезмәтләре, сайлау комитетлары эшен контрольдә тота һәм координацияли. Барлык дәрәҗәдәге сайлау комиссияләрен, сайлау участокларын матди тәэмин итүне формалаштыруда иң турыдан-туры катнаша.

Мария Ивановна эш дәверендә үзен талантлы оештыручы һәм грамоталы җитәкче буларак таныта. Характердагы мораль һәм эшлекле сыйфатлар-алга таба күрү, масштаблы фикерләү, эшкә бирелгәнлек, кул астындагыларга таләпчәнлек, алар өчен тиешле хезмәт шартлары булдыру турында кайгырту.

Юбилей белән котлап, кунаклар озак еллар намуслы хезмәте өчен хөрмәт һәм хөрмәт белдерделәр. Юбилярга чын күңелдән нык сәламәтлек, якын кешеләрнең ярдәме һәм игътибары, иминлек теләделәр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: