Чистайда шәһәр судының яңа бинасын ачтылар

2019 елның 16 декабре, дүшәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Премьер-министры Алексей Песошин Чистай муниципаль районында булды. Визит кысаларында Татарстан Республикасы Хөкүмәте башлыгы «Чистай» АСИҮТ территориясендә урнашкан берничә җитештерү предприятиесендә булды һәм Чистай шәһәр судының яңа бинасын ачты.

Эш программасының беренче пункты «БАРС аяк киемнәре компаниясе»җитештерүендә булды. Компания ТОСЭР реестрына узган елның ноябрендә кергән. Предприятие беренче махсус аяк киеме партиясен быел чыгарган. Бүгенге көндә 50дән артык эш урыны булдырылган. Продукция Россия төбәкләрендә дә, якын чит илләрдә дә сатыла.

Аннары Алексей Песошин Түбән басымлы полиэтилен торбалар җитештерү буенча «Гиперион»заводы эше белән танышты. Җитештерү быел эшләтеп җибәрелгән. Проект куәтенә чыккач, товар продукциясе күләме елына 2 млн.метрдан артыр дип көтелә. Республика предприятиеләре чималны төп тәэмин итүчеләр булды. Инвестпроект кысаларында 12 эш урыны булдырылган.

Аннары Алексей Песошин шәһәр судының яңа бинасын ачуда катнашты. Шәһәр судының яңа бинасында заманча таләпләргә җавап бирә торган хезмәт бүлмәләре һәм суд утырышлары заллары, саклау һәм янгын сигнализациясенең заманча цифрлы системалары, видеокүзәтү һәм янгын сүндерү комплекслары белән җиһазландырылган, суд утырышлары залларында видеоконференцэлемтә һәм аудиотеркәү системалары урнаштырылган. Шулай ук присяжный утырышчылар катнашында суд утырышлары уздыру өчен зал бар.

"Куелган бурычларны үтәү өчен суд системасы лаеклы шартларда эшләргә тиеш. Без бинаны карадык, ул индивидуаль проект буенча төзелгән. Биредә логистик үзенчәлекләр исәпкә алынган, Сезнең эшегез өчен уңайлы шартлар булдырылган. Барыгызны да әлеге әһәмиятле вакыйга белән котлыйм», - диде Татарстан Премьер-министры сәламләү сүзендә.

"Чистайлылар өчен шундый яхшы эш шартлары булдырылган. Кызганычка каршы, халык бәхәсле мәсьәләләрне хәл итү өчен судка килә, һәм монда дөрес һәм дөрес карарлар кабул ителсен иде», - дип мөрәҗәгать итте Чистай муниципаль районы башлыгы Дмитрий Иванов.

Чистай шәһәр судының яңа бинасын ачу кысаларында Дмитрий Ивановны ТР Югары Суды һәм ТР Суд департаменты Идарәсенең Мактау грамотасы белән бүләкләделәр.

Хәзерге вакытта Чистай шәһәр судында суд эшчәнлеген, шул исәптән суд рәисен дә кертеп, 7 судья башкара. Суд аппаратында 29 хезмәткәр эшли. Узган елда 3,9 меңнән артык эш каралган.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: