Чистайда пляж төзекләндереләчәк!

2024 елның 26 марты, сишәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов рәислегендә узган Инвестицион советта тиешле проект хупланды.

"Юность «пляжын төзү проектын Чистай үзәгендә төзекләндерелгән» Кама «яр буеннан ерак түгел гамәлгә ашыралар. Инвестор шәһәр халкы өчен яр буенда уңайлы ял итүне тәэмин итү өчен 15 млн сум акча кертергә планлаштыра: ятаклар һәм шезлонгалар, киенү урыннары, спорт инвентарын прокатлау.

Яңа пляж территориясендә актив һәм пассив ял итү өчен төрле функциональ зоналар тәкъдим ителә, шул исәптән ял итү өчен йортлар, өстәлеп ясалган таулар һәм аттракционнар, кафе-барлар һәм кибетләр.

Объектларны һәм иҗтимагый киңлекләрне төзү һәм реконструкцияләү белән шөгыльләнүче «ГрейтСтрой» ҖЧҖ инвесторын ТР Инвестицион үсеш агентлыгы озата бара, проектны гамәлгә ашыруда һәрьяклап ярдәм күрсәтә.

Ә сез беләсезме, безнең шәһәр Россиянең федераль әһәмияттәге тарихи торак пункты булып тора, аның территориясендә 140тан артык мәдәни мирас объекты урнашкан.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: