Чистай районының алкоголь базарындагы хәл

2024 елның 27 апреле, шимбә

Чистай шәһәре һәм Чистай районы буенча алкоголь продукциясен ваклап сатуны 146 сәүдә объектында 44 оешма башкара.

Чистай шәһәре буенча алкогольле продукцияне ваклап сату 103 сәүдә объектында башкарыла, авыл җирлегендә алкогольле продукцияне ваклап сатуны 43 сәүдә объекты башкара.

Агымдагы елның өч аенда нибары 24,5 мең дал алкоголь продукциясе сатылган, бу 2023 елның шул ук чоры дәрәҗәсеннән 8% ка югарырак.

Кертелгән алкоголь продукциясе буенча сату 16% ка, узган елның шул ук чорына кертелгән аракы буенча 18% ка үсә.

Республика җитештергән алкогольле продукция буенча сату 2 процентка, аракы буенча – 1 процентка арткан.

2024 елның гыйнвар-март айларында җан башына алкоголь продукциясен сату күләме 3,3 литр тәшкил итте, бу узган елгы дәрәҗәгә карата 109% тәшкил итә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: