Ведомствоара комиссиянең чираттагы утырышы узды

2021 елның 24 августы, сишәмбе

Узган атна ахырында, Чистополь муниципаль округы территориясендә алкоголик һәм алкогольле продуктларны законсыз җитештерүне һәм әйләнешен профилактикалау һәм бастыру буенча ведомствоара комиссиянең даими утырышы 6 ай дәвамында эш нәтиҗәләре буенча булды. 2021, Чистополь муниципаль район башкарма комитеты башлыгының беренче урынбасары Кашапова Лейсан Хамзевный җитәкчелегендә.

Утырышта продуктлар сату, спиртлы эчемлекләр һәм спиртлы эчемлекләр булган законсыз әйләнеш сату, алкоголь базарын бозган өчен штраф җыю турында сөйләштеләр. Комиссия утырышында район Эчке эшләр министрлыгы бүлеге белән Чистополь территориаль органы, Чистополь муниципаль район башкарма комитеты хезмәткәрләре белән регуляр рейдлар үткәрү турында карар кабул ителде. спиртлы эчемлекләр сату, шәхси хуҗалыклардан алкогольле продуктларның законсыз әйләнешен ачыклау өстендә эшне дәвам итү.

Татарстан Республикасының Дәүләт алкоголик инспекциясе искә төшерә: алкоголик һәм спиртлы азык-төлек продуктларын ваклап сату алкоголик һәм спиртлы продуктларны конфискацияләү белән утыз меңнән илле мең сумга кадәр административ штраф салырга тиеш. .
Шулай ук, шәһәрдә һәм районда яшәүче, спиртлы эчемлекләрнең законсыз әйләнеше проблемаларына битараф булмаган, GIS "Халык контроле" на мөрәҗәгатьләрен калдыра ала һәм моның өчен 1000 сумнан 3000 сумга кадәр акча бүләк ала ала, хәбәр булырга тиеш ышанычлы.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: