Чистай Никахлашу сараенда Шахтенковларны бергә гомер итүләренең 50 еллыгы белән котладылар.

2021 елның 20 феврале, шимбә

Чистай шәһәренең 240 еллыгын бәйрәм итү елында, «Нык гаилә» партия проектын тормышка ашыру кысаларында, 2021 елның 19 февралендә Чистай Никахлашу сараенда «алтын юбилярлар» – Вячеслав Андреевич һәм Надежда Николаевна Шахтенковлар котлаулар кабул иттеләр.

Нәкъ 50 ел элек алар гаилә берлеген ныгытып, шатлыкта-шатлыкта «кулга кул тотынып " тормыш юлыннан баралар. Чистай Никахлашу сарае традициясе буенча, ирле-хатынлы итеп игълан ителгән минутларны искә төшерделәр. Юбилярлар өчен тагын Мендельсон маршы яңгырады. Ирле-хатынлы юбилярларның истәлекле китабына кул куйдылар.

Бу көнне алар адресына Татарстан Республикасы Чистай муниципаль районы Башкарма комитетының ЗАГС бүлеге җитәкчесе Динара Наил кызы Җәләлова, Сәламәтлек саклау хезмәткәрләре профсоюзының Чистай рәисе Нигъмәтуллина Наилә таки кызы, «Чистай үзәк район хастаханәсе» ДАССОның вәкиле Мөхлисова Гөлнара Фәрит кызы котлаулар һәм истәлекле бүләкләр тапшырдылар.

Чистай муниципаль районының иң лаеклы гаиләләре «алтын фонды» булып торалар. Вячеслав Андреевич хезмәт эшчәнлеген Чистай туберкулезга каршы хастаханәсендә башлый һәм 40 ел буе хезмәт эшчәнлеген нәкъ менә шушы учреждениегә биргән. Надежда Николаевна үз эшчәнлеген «Чистай үзәк район хастаханәсе» ДАССОның филиалы лабораториясендә, аннары Татарстан Республикасы Роспотребнадзор идарәсе лабораториясендә башлады. Ирле-хатынлы ике бала тәрбияләп үстергәннәр, 4 оныклары бар.

Барлык гаиләләр дә шундый ук нык булсын, аларда һәрвакыт мәхәббәт, үзара аңлашу һәм хөрмәт хөкем сөрсен!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: