Йолдыз укучылары Чистай ЗАГСында кунакта

2024 елның 22 марты, җомга

Гаилә-һәр кешенең тормышында иң мөһиме. Гаилә институты булмаса, көчле дәүләтне күз алдына китерү мөмкин түгел. Россия һәрвакыт үзенең зур, нык гаиләләре белән дан тотты, һәм безнең бурыч – бу традицияне саклап калу.

Укучы яшьләрне гаилә тормышына әзерләү, гаиләле кешенең шәхесен формалаштыру, традицион гаилә кыйммәтләренә – йортка, гаиләгә, ата-анага, туганлыкка, никахка, мәхәббәткә һәм тугрылыкка хөрмәт күрсәтү максатларында Гаилә белеме дәресләре үткәрелә. Бүген Чистай муниципаль районы Башкарма комитетының ЗАГС бүлегендә Юлдуз урта гомуми белем бирү мәктәбенең 9 сыйныф укучылары өчен кызыклы экскурсия-уен дәресе оештырылды.

Сарай фойесында укучыларны бүлек начальнигы Илмира Ярмушева каршы алды. Танышканнан соң, балалар ЗАГС урнашкан борынгы сәүдәгәрләр йорты бинасын кызыксынып карадылар. ЗАГС бүлегенең кеше тормышындагы роле, туу, никах, үлемне теркәү турында күзаллаулар алдылар, бүлек архивын, тууының акт язмаларын зур кызыксыну белән карадылар.

Никахлашу тантанасын модельләштерү формасындагы Тренинг яшь аудиториянең никахлашу мөнәсәбәтләренең серлелеген һәм дулкынлануын «тойган» чараның иң күренекле өлеше булды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: