«Чистай» ТОСЭР резиденты бул!

2024 елның 1 марты, җомга

«Чистай» ТОСЭР бизнес өчен кызыклы платформа булып тора (яңа һәм гамәлдәге предприятиеләр) - бу 10 елга җитди преференцияләр (иминият кертемнәре буенча ташламалар - 7,6%*, беренче 5 хисап чорының табышка салым буенча ташламалар, алдагы 5 хисап чорының 12%ы, җир һәм милек салымнарыннан азат итү).

2019 елдан 2021 елга кадәрге эшчәнлек чорында АСИҮТ резидентларының берсе - салымнар һәм иминият кертемнәре буенча ташламалар бирү, шулай ук җир кишәрлеген арендалау буенча 300 млн. сумга якын акча янга калган.

Булачак инвестиция проектына таләпләр: эшчәнлекне бары тик Чистай шәһәре территориясендә генә башкару. Капиталь кертемнәр күләме - 2,5 млн. сумнан да ким түгел. Эш урыннары булдыру: яңа предприятие өчен кимендә 10 берәмлек.

«Чистай» индустриаль паркы территориясендә урнаштыруны планлаштыручы ТОСЭР резиденты «Чистай» предприятиесен төзү өчен беренче җиде елга арендага җир кишәрлеге алу, кадастр бәясенең 15 %ына тигез бәядән җир кишәрлеген сатып алу, шулай ук югары киеренкелек буенча электр энергиясе алу мөмкинлегенә ия.

Чистай инвесторларны хезмәттәшлеккә чакыра!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: