Пилот проекты Россиягә хезмәт ит! Законга хезмәт ит!"КИУның Чистай филиалы базасында.

2024 елның 21 феврале, чәршәмбе

Белем бирүнең сыйфатын һәм абруен күтәрү, шулай ук чыгарылыш укучыларын эшкә урнаштыру һәр белем бирү учреждениесенең стратегик бурычы булып тора.

Бу проблеманы Казан инновацион университетының Чистай филиалына хәл итәргә. В.г. Тимирясова практик әзерлек һәм хезмәттәшлек турында килешүләр кысаларында эш бирүче –партнерлар белән хезмәттәшлек итүдә ярдәм итә. КИУның Чистай филиалын тәмамлаучыларны эшкә урнаштыруның өстенлекле юнәлешләренең берсе булып дәүләт һәм муниципаль хезмәт органнары тора.

Дәүләт хезмәтләренең ышаныч дәрәҗәсен һәм абруен арттыру, мәгълүмат сәясәте өлкәсендә үзара хезмәттәшлек һәм тәҗрибә һәм белемнәр белән үзара алмашу мәсьәләләре пилот проект - киңәшмә темаларына әверелде Россиягә хезмәт ит! Законга хезмәт ит!, Чистай шәһәр прокуратурасы инициативасы буенча КИУның Чистай филиалы базасында Чистай районының суд, хокук саклау органнары, шулай ук җирле үзидарә органнары вәкилләре белән оештырылган. Чыгарылыш укучылары алдында «Чистай шәһәре» муниципаль берәмлеге башлыгы урынбасары - Ксенофонтов м.и., өлкән мировой судья - Төхфәтуллин и. А., Чистай шәһәр прокуроры урынбасары – Игошин С. С., Чистай МРСО җитәкчесенең ТР буенча урынбасары – Юсупов А. и., Россия Эчке эшләр министрлыгының Чистай районы буенча бүлеге башлыгы урынбасары - шәхси состав белән эшләү бүлеге башлыгы чыгыш ясады Зюлин А. В. һәм башкалар. Киңәшмәнең модераторы булып КИУның Чистай филиалы директоры Д.Н. Залялова чыгыш ясады.

Дәүләт хезмәте бүген яшь белгеч карьерасын башлау өчен бик яхшы мөмкинлек, үсеш алу һәм кыйммәтле практик тәҗрибә алу гына түгел, ә илгә һәм республикага реаль файда китерү мөмкинлеге дә.

Чыгыш ясаучыларның һәрберсе дәүләт яки муниципаль хезмәткә керү үзенчәлекләре, хезмәт итү тәртибе, дәүләт органнары алдында торган конкрет бурычлар турында сөйләде, студентларны дәүләт структураларына хезмәт итәргә чакырды.

Чара яшьләрне дәүләт һәм муниципаль хезмәткә федераль хакимият органнарына, шулай ук җирле үзидарә органнарына җәлеп итү һәм яшь белгечләрне карьера башлангычларында озата бару өчен мөһим адым булып хезмәт итә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: