Административ комиссиянең чираттагы утырышы узды.

2024 елның 21 феврале, чәршәмбе

2024 елның 20 февралендә Чистай муниципаль районы башлыгының беренче урынбасары Иванов Константин Валентинович рәислегендә административ комиссиянең чираттагы утырышы узды.

Утырышта 8 протокол каралды, шуларның:

3.2 статьясы буенча. «Урам сәүдәсен оештыру тәртибен бозу " ТР Административ хокук бозулар кодексының 1 беркетмәсе;

«Торак пунктлар һәм шәһәр округлары территорияләрен төзекләндерүнең муниципаль кагыйдәләрен, калдыклар белән эш итүнең муниципаль кагыйдәләрен бозу» ТР Административ хокук бозулар кодексының 3.6 маддәсе буенча – 7 беркетмә;

Административ хокук бозуларны профилактикалау максатларында Татарстан Республикасы Чистай муниципаль районы административ комиссиясе административ хокук бозулар турында Татарстан Республикасы Кодексының 3.2 статьясы нигезендә:

1. Бу максатлар өчен билгеләнмәгән урыннарда сәүдә итү, әлеге статьяның 3 өлешендә каралган очраклардан тыш, -

гражданнарга бер меңнән өч мең сумга кадәр; вазифаи затларга - биш меңнән ун мең сумга кадәр; юридик затларга - егерме меңнән илле мең сумга кадәр административ штраф салу яки кисәтүгә китерә.

2. Әлеге статьяның 1 өлешендә каралган гамәлләр, ел дәвамында кабат башкарыла, -

гражданнарга өч меңнән биш мең сумга кадәр; вазифаи затларга ун меңнән егерме мең сумга кадәр; юридик затларга йөз илле меңнән ике йөз мең сумга кадәр административ штраф салуга китерә.

3. Стационар булмаган сәүдә объектларын урнаштыру тәртибен (схемасын) бозу -

гражданнарга өч меңнән дүрт мең сумга кадәр; вазифаи затларга - ун меңнән унбиш мең сумга кадәр; юридик затларга - йөз меңнән йөз илле мең сумга кадәр административ штраф салу яки кисәтүгә китерә.

4. Әлеге статьяның 3 нче өлешендә каралган гамәлләр, ел дәвамында кабат башкарыла, -

гражданнарга дүрт меңнән биш мең сумга кадәр; вазифаи затларга егерме меңнән утыз мең сумга кадәр; юридик затларга ике йөз меңнән өч йөз мең сумга кадәр административ штраф салуга китерә.

Сез төзекләндерү кагыйдәләре белән сайтта таныша аласыз http://chistopol.tatarstan.ru., административ комиссия бүлегендә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: