Комиссия эше кысаларында хезмәткәрләрнең хезмәт хакы минималь хезмәт хакы күләменнән түбән булган эш бирүчеләр дә тыңланды.

2021 елның 27 августы, җомга

2021 нче елның 26 нчы августында Чистай муниципаль районының тормыш дәрәҗәсен күтәрү һәм керемнәрне легальләштерү буенча ведомствоара комиссиясенең чираттагы утырышы булып узды.

Көн тәртибендәге мәсьәлә эш бирүчеләрнең минималь хезмәт хакыннан кимрәк хезмәт хакын түләмәүгә юл куймау иде.

Чистай муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесенең беренче урынбасары Кашапова Ләйсән Хәмзә кызы рәислегендә комиссия 7 эш бирүчене карап тикшерде һәм тыңлады, аларның иминият взнослары буенча, хезмәткәрләрнең хезмәт хакы минималь хезмәт хакыннан түбәнрәк.

Утырыш нәтиҗәләре буенча, җитешсезлекләр ачыкланган эш бирүчеләргә аларны бетерү өчен контроль сроклар бирелде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: