Фәрит Мөхәммәтшин Чистай "Восток" фәнни-җитештерү үзәге коллективы белән очрашты

2020 елның 9 сентябре, чәршәмбе

ТР Дәүләт Советы Рәисе районга эш сәфәре барышында предприятиедә булды.

Бүген Татарстан Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин Чистайда булды. Эш сәфәре барышында ул «Восток» фәнни-техник үзәгендә булды, анда ул предприятие эше белән танышты һәм коллектив белән очрашты.

«Восток» фәнни-җитештерү үзәге сәгать системалары, төгәл механика җайланмалары, датчиклар, исәпләү приборлары, электротехника һәм радиоэлектроника эшли, җитештерә һәм сата. Узган ел предприятие 466 млн.сумлык продукция саткан, ә агымдагы елның 7 аенда 137 млн. сумлык продукция саткан.

Предприятие җитәкчесе Андрей Доронин парламент башлыгына яңа проект турында сөйләде. Ул билгеләп үткәнчә, «Восток» фәнни-җитештерү үзәге импортны алыштыру программасы буенча «Ансат»вертолетын җылыту системасын эшләү белән шөгыльләнә.

-Без 90нчы елларның авыр елларын хәтерлибез, бөтен Советлар Союзына танылган Чистай сәгать заводы кече производстволарга таралырга, мөстәкыйльлек алырга мәҗбүр булды. Без инде бүген үк бу шартларда зур булмаган производстволарга актив үсәргә мөмкинлек бирә торган тәҗрибә, тәҗрибә эшләнгәнен күрәбез. Аларның берсендә без бүген булдык. Бу фән сыйдырышлы, бик технологик предприятие. Казан авиация институтында әзерләнә торган кадрларның монда бик катлаулы мәсьәләләрне хәл итүе күңелле, - дип ассызыклады Фәрит Мөхәммәтшин.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: