Игътибар! Велосипед урлау дәвам итә.

2020 елның 20 августы, пәнҗешәмбе

Хөрмәтле шәһәр халкы, озак вакытка Велосипедларыгызны йорт подъездларында да, урамнарда да, кибет янында да һәм башка җәмәгать урыннарында да күзәтүсез калдырмагыз. Исегездә тотыгыз, заманча саклану чаралары-куышка каршы йозаклар һәм тимер тросиклар махсус корал белән каплана.

18 августка каршы төндә Җиңүнең 40 еллыгы урамында урнашкан йорт подъездыннан 6000 сумлык «STINGER» маркалы велосипед урланган. Кич белән велосипед баскыч мәйданчыгында хуҗа булып кала.

Бер атна элек шул ук районда йорт подъездыннан 8600 сумлык «MTR VEMON» велосипеды урланган булган. Ул шулай ук подъездның баскыч мәйданчыгында да калдырылды.

Ике факт буенча да РФ Җинаять кодексының 158 маддәсе буенча «Урлау»буенча җинаять эше кузгатылган. Хәзерге вакытта полиция хезмәткәрләре әлеге җинаятьләрне кылган затларны ачыклауга юнәлдерелгән чаралар үткәрәләр.

Велосипедларны урлау очракларының төп сәбәбе, кагыйдә буларак, гражданнарның үз милкенең сакланышына җавапсыз каравы. Еш кына зыян күрүчеләр үзләренең ике тәгәрмәчле транспорт чарасы турында кайгыртмый, аны ишегалларында, йорт подъездларында, скверларда һәм паркларда, кибет янында караучысыз калдыра.

Россия Эчке эшләр министрлыгының Чистай районы буенча бүлеге гражданнарны гади куркынычсызлык һәм үз милкенең сакланышы кагыйдәләрен үтәргә чакыра. Исегездә тотыгыз: бердәнбер гарантияләнгән ысул-велосипедны караучысыз калдырмау.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: