Чистай муниципаль районы Башлыгының Халыкара балаларны яклау көне белән котлавы!

2020 елның 1 июне, дүшәмбе

Кадерле балалар! Хөрмәтле ата-аналар!

Сезне Халыкара балаларны яклау көне белән чын күңелдән котлыйм!

Балачак-һәр кеше тормышында гаҗәеп вакыт: гаять зур һәм матур дөнья якты төсләргә бай. Алда бик күп юллар һәм хыяллар тормышка ашырыла. Бу бәйрәм-өлкәннәр өчен чираттагы искәртүебез, без һәр баланың гомере, сәламәтлеге һәм язмышы өчен җаваплы, чөнки балалар – безнең байлыгыбыз. Алар өчен без эшлибез һәм яшибез, планнар корабыз һәм бәхеткә өметләнәбез. Бу өметләрне тормышка ашыру өчен, без, өлкәннәр, балаларны игътибар һәм кайгыртучанлык белән әйләндереп алырга, аларда үткән байлыкларына ихтирамлы мөнәсәбәт тәрбияләргә, яхшылык һәм кешелеклелек тәрбияләргә тиеш. Бу җәмгыятьнең, һәрберебезнең җаваплы бурычы.

Бүген без яшь чистайлылар сәламәт булсын, сыйфатлы белем алсын, спорт, иҗат, рухи һәм әхлакый үсеш өчен шартлар булсын өчен кулдан килгәннең барысын да эшләргә тырышабыз.

Без яшь якташларыбыз белән горурланабыз. Безнең районда талантлы балалар: музыкантлар, рәссамнар, спортчылар, фән олимпиадаларында, төрле конкурсларда, фестивальләрдә, ярышларда җиңүчеләр күп. Аларның күбесе, яшь булуына карамастан, район данын халыкара, бөтенроссия һәм төбәк ярышларында уңышлы яклыйлар.

Балаларыбызда шатлыклы, ваемсыз, Бәхетле балачак булсын. Аларның йөзләре һәрвакыт бәхетле елмаюлар белән балкып торсын, ә хыяллары һичшиксез тормышка ашсын.

Чистай муниципаль районы башлыгы Дмитрий Иванов катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: