Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык – төлек министрлыгы студентларны «Авылда бизнес-реаль мөмкинлекләр һәм үсеш перспективалары " яшьләр форумына чакыра»

2020 елның 13 феврале, пәнҗешәмбе

14 февральдә «Казан Экспо» күргәзмә үзәге территориясендә агросәнәгать комплексы һәм эшкәртү сәнәгате күргәзмәсе кысаларында Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык – төлек министрлыгы һәм Казан дәүләт аграр университеты ярдәмендә «авылда Бизнес-реаль мөмкинлекләр һәм үсеш перспективалары»яшьләр форумы узачак. Чарада ТР авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрының беренче урынбасары Наил Залаков катнашачак.

Яшьләр форумында яшь буынга «министрлыкның социаль челтәрләренең Ребрендингы» һәм «мәктәптә умартачылык остаханәсе»проектлары тәкъдим ителәчәк. Моннан тыш, «Фермополис» ҖЧҖ генераль директоры Нәүрүзә Тулкуновадан «Фермополис» геймификацияләнгән платформасын тәкъдир итү булачак. Проект фермерларны кулланучылар белән турыдан-туры бәйли. Кешеләр көн саен уен формасында азык-төлек үстерү белән шөгыльләнәләр. Бер үк вакытта әлеге фермада шул ук продуктлар үстерелә. Нәтиҗәдә, уенчылар яңа фермер продукциясен ваклап сату челтәрләренә караганда 1,5-2 тапкыр арзанрак ала.

Форум кысаларында студентлар һәм яшь белгечләр өчен иң актуаль булган авыл хуҗалыгы җитештерүенең актуаль мәсьәләләре каралачак. Чара талантлы яшьләрне ачыклауга һәм аларга ярдәм итүгә, аны авыл территорияләрен үстерү буенча бизнес-проектларны эшләү һәм гамәлгә ашыру процессына җәлеп итүгә юнәлдерелгән.

Барлык теләүчеләрне 14 февральдә 10.00 сәгатьтә яшьләр форумы эшендә катнашырга чакырабыз.

Үткәрү урыны: «Казан Экспо» ХКҮ, Лаеш районы, Олы Кабан авылы, күргәзмә урамы, 1 нче йорт, 1 нче Павильон, 3 нче конференц-зал.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: