Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының “Чистай муниципаль районындагы “Балкыш” халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәге” социаль хезмәт күрсәтү дәүләт автоном учреждениесе белгечләре тарафыннан «Тынгысызлар хәтере» дигән чара үткәрелде

2020 елның 29 гыйнвары, чәршәмбе

27 гыйнвар - илебез тарихында үзенчәлекле дата. 76 ел элек 900 көн һәм төн дәвам иткән Ленинград блокадасы төшерелгән. Шәһәрнең Невадагы оборонасы совет халкының тиңдәшсез батырлык һәм рух көче символына әверелде.

Россия Президенты хәрби дан көннәре Указы нигезендә Ленинград блокадасын өзү көне 27 гыйнварда билгеләп үтелә. Нәкъ менә шул көнне совет гаскәрләре шәһәрне фашист илбасарларыннан бөтенләйгә кайтардылар.

27.01.2020 елда Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының “Чистай муниципаль районындагы “Балкыш” халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәге” социаль хезмәт күрсәтү дәүләт автоном учреждениесе белгечләре тарафыннан Ленинград блокадасын өзүгә багышланган «Тынгысызлар хәтере» дигән чара үткәрелде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: