Чистайлылар игътибарына рәсми хәбәрләр

2020 елның 22 гыйнвары, чәршәмбе

Ел башыннан бирле Россия Эчке эшләр министрлыгының Чистай районы буенча идарәсенең кизү бүлегендә 7 мошенниклык факты һәм банк карталарыннан 4 акча урлау очрагы теркәлгән. Мошенник гамәлләр нәтиҗәсендә Чистай халкы 370 мең сумнан артык акчадан колак каккан.

Полиция хезмәткәрләре игътибарлы һәм уяу булырга кирәклеген искә төшерә.

Ясап, Интернет-сайтлар ярдәмендә, инаныгыз ышанычлы сәүдә партнеры. Бернинди очракта да түгел выполняйте инструкция незнакомцев белән бәйле сезнең банк картами яки акчалата переводами. Алдауга шикләнгән очракта кичекмәстән полициягә мөрәҗәгать итегез.

Банк картасын блокировкалау турында теләсә нинди хәбәрләрне банк картасының әйләнештәге ягында күрсәтелгән кайнар линия телефонына шалтыратып тикшерегез! Беркемгә дә банк картасы реквизитларын, бигрәк тә аның әйләнеш ягыннан хәбәр итмәгез. Банк хезмәткәрләре әлеге мәгълүматны беркайчан да сорамый.

Ышанмагыз, әгәр сезгә телефон аша элек сатып алынган сыйфатсыз дару чаралары яки Бадалар өчен тотылган чыгымнарны компенсацияләргә тәкъдим итәләр икән,бу алдакчыларның чираттагы хәйләсе.

Штрафлар һәм коммуналь түләүләр өчен квитанцияләрне игътибар белән тикшерегез. Әгәр дә сезне нәрсә дә булса смущает, тикшерегез мәгълүматны идарәче компания яки оешма, аның исеменнән штраф килгән.

Призлар уйнатуда катнашырга, могҗизалы дарулар, приборлар, әйберләр сатып алырга чакыру белән килешмәгез. Өстәвенә, Сез дә катнашмаган лотерея призын алырга ризалашмагыз.

Дон & # 8217; т доверяйте мәгълүмат, әгәр сезгә хәбәр итәләр, сезнең туганы эләккән беду һәм кирәк зур сумма акча булсын өчен, аңа ярдәм итәргә. Ашыгыч рәвештә свяжитесь белән туганы яки танышы, ул, янәсе, бәладә. Әгәр ул мөмкин түгел икән, полициягә мөрәҗәгать итегез.

Урамда таныш булмаган кешеләр сөйләшергә омтылганда сак булыгыз. Әгәр аларны үзегезнең өйләрегезгә кайтарып бирмәсәгез, ул өйләрегезгә һич тә чакырмагыз!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: