Тыл хезмәтчәне, «Почет Билгесе» ордены кавалеры Александр Дмитриевич Сазонов 90 яшьлек юбилеен билгеләп үтте

2019 елның 23 декабре, дүшәмбе

Аның туган көне узган якшәмбедә, 22 декабрьдә туры килде.

Юбилярны котларга Чистай шәһәре башлыгы урынбасары Михаил Ксенофонтов килде, ул Чистай муниципаль районы башлыгы Дмитрий Иванов исеменнән котлау открыткасы һәм кыйммәтле бүләк тапшырды.

Сазонов Александр Дмитриевич Балык Бистәсе районының Троицкий Урай авылында туа. 12 яшеннән авыл хуҗалыгында хезмәт эшчәнлеген башлаган. Өлкәнрәк яшьтә дә эшен елга флотында – «Риф» теплоходының Казан техник участогында капитаны булып дәвам итте. Озак еллар намуслы хезмәте һәм флотта авариясез хезмәте өчен «Почет Билгесе»ордены белән бүләкләнә. Шулай ук Александр Дмитриевич «1941-1945 еллардагы Бөек Ватан сугышы елларында фидакарь хезмәт өчен» медале белән бүләкләнгән, шулай ук бик күп юбилей бүләкләренә ия. Хәзерге вакытта 3 баласы, 8 оныгы һәм 14 оныкчыгы бар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: