Чистайда яшәүче бер ир-ат шартлаткыч җайланма салынган ялган хәбәр өчен ирегеннән мәхрүм ителгән

2019 елның 13 декабре, җомга

Чистай шәһәр суды карары белән алдалакчы 2 елга катгый режимлы колониягә озатыла.

Исегезгә төшерәбез, 2019 елның 22 июлендә 8 сәгать 40 минутта Чистай районы буенча Россия Эчке эшләр министрлыгының кизү бүлегенә «Глонасс 112» хезмәте аша Чистай шәһәрендә, аерым алганда, «ЭССЕН» сәүдә үзәге һәм үзәк универмагта ике бина шартлату турында хәбәр килде.

Тревога буенча барлык махсуслар да күтәрелде. ике бинадан да хезмәткәрләр һәм килүчеләр эвакуацияләнде, якындагы юллар һәм әлеге объектлар янында урнашкан керү юллары ябылды, шартлаткыч җайланма табу фактына кинолог белән биналарны карап чыкты.

Теракт турында мәгълүмат расланмаган, шартлаткыч җайланма бер бинада да табылмаган.

Оператив юл белән Федераль куркынычсызлык хезмәте һәм җинаятьчеләрне эзләү бүлеге хезмәткәрләре тарафыннан шартлаткыч җайланма салынган ялган гариза ясаган кеше тоткарланган. Ул элек берничә урлаган өчен хөкем ителгән, Чистай районының Луч поселогында беркайда да эшләмәүче 22 яшьлек булып чыга.

Хәбәр ясаганчы, ир телефоннан симканы төшергән, ә шалтыратканнан соң, телефонын елгага ташлый.

Россия Эчке эшләр министрлыгының Чистай районы буенча бүлеге РФ Җинаять Кодексының 207 маддәсе 2нче өлеше буенча " шартлаткыч турында белә торып ялган хәбәр»кузгаткан.

Гаепләнүче җинаять кылуда гаепне тулысынча таныды. Ул көтмәгәндә хулиганлык ниятеннән шалтыраткан.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: