Чистайлылар игътибарына спорт яңалыклары!

2019 елның 11 ноябре, дүшәмбе

2019 елның 9 ноябрендә «Татарстан Республикасы Аграр яшьләр берләшмәсе» Чистай бүлекчәсе Чистай муниципаль районының авыл яшьләре арасында Спартакиада уздырдылар. Спартакиаданың төп максаты-авыл яшьләрен физкультура һәм спорт белән шөгыльләнүгә җәлеп итү.

Спартакиадага өстәл теннисы, шашка, дартц, волейбол (катнаш командалар), аркан тартышу спорт төрләре керде. Ярышларга 16 яшьтән дә яшьрәк булмаган яшьләр кертелде.

Анда Олы Талкыш (Олы Талкыш), Булдырь (Йолдыз командасы), Түбән Кондрата (Н.Кондрат командасы), Галактионовский (Александровка командасы) авыл җирлекләре командалары катнашты.

Спартакиада нәтиҗәләре буенча 1 урынны – Н.Кондрата, 2 урынны – йолдыз, 3 урынны – Олы Талкыш һәм 4 урынны Александровка командасы яулады.

Призлы урыннарны алган командалар кубоклар һәм грамоталар белән бүләкләнде. Спортның аерым төрләрендә призлы урыннар алган авыл яшьләре грамоталар белән бүләкләнде. Командаларның барлык катнашучыларына да Уеннар вакытында ярдәмчел һәм күтәренке кәеф өчен рәхмәт белдерәбез.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: