Чистай муниципаль районы авыл җирлекләрендә яшәүчеләргә яңа салым режимына күчү мәсьәләләре буенча консультация бирүне дәвам итәләр

2019 елның 9 октябре, чәршәмбе

Данауровка һәм Кубас авыл җирлекләре халкы белән чираттагы күчмә очрашулар узды.

Очрашу авыл җирлекләрендә яшәүчеләргә бу ел башыннан бирле республика территориясендә гамәлдә булган салым режимының яңа төре турында мәгълүмат бирү максатыннан оештырылды. Чистай муниципаль районы Башкарма комитетының икътисад бүлеге вәкилләре шулай ук катнашучыларга «Минем салым»кушымтасында шәхси кабинетны теркәү һәм алып бару ысуллары турында сөйләделәр.

Очрашу Чистай муниципаль районының барлык авыл җирлекләрендә узачак. Үткәрү датасы һәм урыны турында 5-25-61 һәм 5-22-68 (Чистай муниципаль районы Башкарма комитетының икътисад бүлеге) телефон номерлары буенча белергә була.

Исегезгә төшерәбез, махсус салым режимы (үзмәшгульлек) Татарстан Республикасында 2019 ел башыннан эшли башлады. Әлеге яңа салым режимына күчүче физик затлар һәм шәхси эшмәкәрләр мөстәкыйль эшчәнлектән кергән табыштан бары тик ташламалы ставка буенча салым гына түли ала — 4 яки 6%. Бу бизнесны легаль рәвештә алып барырга һәм табыш алырга мөмкинлек бирәчәк подработок башка хәвеф-хәтәрләрдән алырга өчен штраф законсыз эшмәкәрлек эшчәнлеге.

Тулырак мәгълүмат https://npd.nalog.ru/#start сайтында

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: