Чистайда Загидулиннар гаиләсен "алтын" гаилә юбилее белән котладылар

2019 елның 17 сентябре, сишәмбе

«Ныклы гаилә» партия проектын тормышка ашыру кысаларында, ТАССРның 100 еллыгын бәйрәм итү алдыннан, Чистай муниципаль районы Башкарма комитеты ГХАТ бүлеге белгечләре Загидулиннарны «алтын» юбилярлары белән котладылар.

Бүген Харис Салих улы һәм Асия Салих кызы гаилә тормышының 50 еллыгын билгеләп үттеләр. Моннан нәкъ 50 ел элек алар гаилә берлеген ныгыттылар һәм шул вакыттан бирле тормыш юлыннан «кулга-кул тотынып» бара. Чистай Никахлашу сарае традициясе буенча ирле-хатынлы ир белән хатын дип игълан ителгән минутларны искә төшерделәр.

Юбилярларны котларга Чистай ГХАТ бүлеге җитәкчесе Динара Наил кызы Җәләлова да килде. Аларның тырышлыклары өчен чын күңелдән рәхмәт сүзләре яңгырады. Туганнары һәм кунаклары шулай ук гаилә мөнәсәбәтләренә соклануларын һәм соклануларын белдерделәр.

Чыннан да, Заһидуллиннар гаиләсе муниципаль районда иң лаеклы гаиләләрнең берсе булып тора. Асия Салих кызы, күп еллар Чистай кондитер фабрикасында, ә Харис Салих улы «Чистай-Водоканал»АҖдә эшләде. Ирле-хатынлы дүрт лаеклы ул тәрбияләп үстергәннәр, алты оныклары бар.

Нинди нык һәм Зур гаилә!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: