Исәнме, Җәй

2019 елның 14 июне, җомга

Бүген, «Куркынычсыз балачак» Бөтенроссия акциясе кысаларында Скарятин бакчасында «Исәнме, җәй»дигән чара узды.  Тәрбиягә бала алган гаиләләрдә тәрбияләнүче балалар өчен әлеге чара район Башкарма комитетының опека һәм попечительлек бүлеге һәм Татарстан Республикасы Бала хокуклары буенча вәкаләтле вәкилнең Чистай муниципаль районындагы җәмәгать ярдәмчесе инициативасы белән оештырылды.

Төп сәхнәдә сәламләү сүзе белән Татарстан Республикасы Чистай муниципаль районында Бала хокуклары буенча вәкаләтле вәкилнең җәмәгать ярдәмчесе Софья Хәсәнова һәм Чистай муниципаль районы Башкарма комитетының опека һәм попечительлек бүлеге җитәкчесе Светлана Сударкина чыгыш ясады. Кунаклар өчен «яңа буын " вокаль студиясенең яшь солистлары катнашында бәйрәм концерты оештырылды.

Парк территориясендә 6 станция актив эшләде:

- спорт уеннары һәм ГТО нормаларын тапшыру территориясе;

- балалар велосипедта фигуралы йөрү серләренә ия булган юл хәрәкәте иминлеге территориясе, шулай ук гамәлдәге юл тамгасын ясау мөмкинлеге бар;

- мастер-класслар мәйданчыгы, анда балалар үзләренең иҗади сәләтләрен гадәти булмаган ысуллар белән күрсәтә алдылар;

- мини-спартакиада;

- аниматорлар белән кызыклы уеннар, әлбәттә инде, бу чара вак-төяк белән асфальтта рәсем ясамыйча гына узмады.

Соңыннан оештыручылар «Исәнме, җәй» чарасының барлык катнашучыларын җәй буе туңдырма белән сыйладылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: